Jakich prezentów świątecznych NIE kupować?

Cześć Wam!

Święta tuż tuż....do Wigilii pozostało niewiele czasu. Co za tym idzie- coraz mniej czasu mamy na kupno upominków dla najbliższych. Wszyscy wiemy, że miło jest otrzymać coś, co wpasowuje się w nasze gusta. Jednak....chyba nie ma osoby, która dostała prezent-niewypał. W tym wpisie, zamiast podrzucać pomysły na podarki, sporządziłam listę rzeczy, których lepiej NIE kupować naszym najbliższym. Oczywiście, jest to bardzo uogólniona lista. Jeśli osoba, której zamierzacie dać prezent marzy o czymś z poniższych podpunktów, to olej tę listę i spraw to, co uszczęśliwi konkretną osobę.  :D W każdym razie, jeśli nie masz pomysłu na upominek, to przeczytaj chociaż, czego lepiej się wystrzegać :)

  • Bardzo praktyczne sprzęty
Należą do nich wszelkie odkurzacze, miksery, suszarki itp. To nie jest prezent ślubny. Upominki na święta powinny być dostosowane do danej osoby i bardziej prywatne. Kupując komuś odkurzacz, nie umilisz mu raczej świątecznej atmosfery, bo to przypomina o (raczej) mało przyjemnym obowiązku.

  • Zupełnie nieprzydatne rzeczy
Z drugiej strony, decydując się na zakup zupełnie nieprzydatnej rzeczy, także skazujesz osobę obdarowywaną, na rozczarowanie. Wszelkie "wałki na męża", rozpuszczalna bielizna, "kielich dla fajnej laski", "medal dla najlepszego męża" i inne tego typu śmieci. Moim zdaniem- te badziewia są zupełnie niepotrzebne i szczerze, to nie wiem, czy znajdzie się ktoś, kto chciałby dostać taki podarek.

  • Sprzęty i ozdoby dla domu
Halo?! Nie idziesz na parapetówkę, żeby dawać taki prezent! Sztućce, wazony, świeczniki, bieżnik? Naprawdę, to nie ucieszy obdarowywanej osoby. Ładnie wygląda w mieszkaniu, ale nie kupujesz nic dla domu, tylko dla osoby.

  • Środki czystości
Mydła, płyny do kąpieli, szampony itp. Nie jest to raczej trafiony prezent. Osoba obdarowywana, może mylnie pomyśleć, że nieprzyjemnie pachnie itp. Te produkty są jedne z najczęściej kupowanych upominków, a moim zdaniem, nie za bardzo się w tej roli sprawdzają. Pamiętaj, że nie wlicza się w to pielęgnacja: krem (o ile nie przeciwzmarszczkowy), balsam lub maseczka, są ok :D

  • Podróbki
Wszystkie wątpliwej oryginalności Channel, Prada, Dior- omijaj z daleka. Dać takie coś, to naprawdę ogromna wpadka i wystrzegaj się takich zakupów. Naprawdę, lepiej kupić tańszy drobiazg, ale taki, który ucieszy, niż najlepszą podróbkę. Uwierz, czekolada i dobry kryminał będą o niebo lepsze.

  • Niektóre poradniki
Czyli te w stylu: "Schudnij 10 kilo", "Porządki domowe" itp. Sugerują wyraźnie, że masz coś do przekazania odbiorcy, co nie do końca może go ucieszyć. Pomyśl, jaki przekaz niesie dawany prezent. Jeśli, nie do końca pozytywny, zawierający "drobną sugestię"- odpuść.

  • W zupełnie innym stylu
Kierując się wyborem prezentu, pamiętaj o upodobaniach osoby, której go dajesz. Nie dawaj Biblii osobie niewierzącej ani gier komputerowych komuś, kto w nie nie grywa. Postaw się w sytuacji osoby obdarowywanej. Nie chciałbyś dostać chyba czegoś, co kompletnie do Ciebie nie pasuje.

  • Rzeczy związane z pracą
Kalkulator dla księgowego? Książka o programowaniu dla programisty? A może stetoskop dla lekarza? Święta to czas wolny na spotkanie z rodziną i odpoczęcie od codzienności. Prezenty ściśle związane z zawodem nie są raczej trafione. Może praktyczne, ale nie sprawią frajdy.

Tyle wpadło mi do głowy. Mam nadzieję, że z uwagą przeczytaliście listę i wyciągniecie z niej wnioski na przyszłość. Podzielcie się w komentarzach, co moglibyście dorzucić do listy. Jestem ciekawa Waszych opinii.

Miłego dnia :D

Popularne posty